Нічого не куплено!
Огляд Norton Security Deluxe
- Переглядів: 4141
Минулого року компанія Symantec зробила сміливий крок – вона об'єднала дев'ять різних споживчих продуктів в один кроссплатформенний комплексний антивірус для захисту кількох пристроїв. Цього року поділ частково повернувся. Norton Security Deluxe (69,99 доларів за 5 ліцензій) є золотою серединою серед пропонованих трьох продуктів. Як завжди, антивірус вражає у різний спосіб.
Ті рідкісні користувачі, яким потрібний захист лише для одного пристрою, можуть придбати одну ліцензію Norton Security Standard (59,99 доларів на рік). Можливості базової версії ідентичні Norton Security Deluxe, єдиною відмінністю є ліцензування. Розумніше доплатити 10 доларів і отримати можливість додати пристрої пізніше. Norton Security Premium пропонує захист 10 пристроїв, 25 гігабайт хмарного сховища резервних копій та преміум-підписку на систему батьківського контролю від Symantec.
Головне вікно антивірусу відображає у верхній частині поточний статус безпеки, а нижня частина розбита на 4 панелі: Безпека, Ідентифікаційні дані, Швидкодія та Більше Norton. Тексти та плоскі іконки відображаються зеленим кольором, коли проблеми відсутні. У разі виникнення небезпеки панель стану та відповідна панель у нижній частині змінюють колір на червоний і з'являється кнопка “Виправити” для вирішення проблеми.
При натисканні будь-якої панелі всі панелі згортаються в нижнє меню і відображаються кнопки з доступними діями. Наприклад, при натисканні на панель “Безпека” з'являються кнопки “Виконати сканування”, “LiveUpdate”, “Хронологія” та “Додатково”. Norton має привабливий інтерфейс, вигострений протягом багатьох років.
Хороші результати у лабораторних тестах
Розробники Norton не є прихильниками найпростіших тестів на статичне виявлення шкідливих зразків. Вони вважають, що результати подібних випробувань не є релевантними за часів, коли нові шкідливі програми з'являються кожну секунду і коли одним із критеріїв виявлення є мережевий ресурс, з якого надійшла загроза. Symantec не бере участі у тестуваннях Virus Bulletin або ICSA Labs. West Coast Labs сертифікувала технологію Symantec за виявлення вірусів та очищення загроз.
AV-Comparatives відома своїм виснажливим динамічним випробуванням, що проводиться в умовах, близьких до реального використання. Цей тест безпосередньо вимірює, наскільки ефективно антивірусні продукти видаляють шкідливі програми, які вони повинні виявляти. Проте лабораторія не припиняє проводити прості статичні тести, доцільність яких заперечує Symantec. Таким чином продукти Norton не фігурують у звітах австрійської лабораторії.
У тестах оцінки за трьома критеріями в AV-Test Norton заробив максимальні 6 балів за захист від шкідливого ПЗ і за зручність використання, а за продуктивність антивірус заробив 5 балів. Зокрема, протягом двох місяців продукт досяг 100-відсоткового рівня виявлення шкідливих зразків.
Підсумковий результат у 17 балів загалом хороший, але Bitdefender Internet Security зміг заробити максимальні 18 балів.
Лондонська лабораторія Dennis Technology Labs використовує унікальну технологію для відтворення сценаріїв реального використання тестових машин. Дослідники відбирають шкідливі зразки з мережі, а потім використовують інструмент відтворення загроз. Norton заробив максимальний рейтинг AAA у цьому випробуванні. Зовсім невелика кількість продуктів показали ідентичний результат, серед них – Kaspersky та Trend Micro Internet Security.
Варіанти сканувань
У PCMag більше не проводиться перевірка можливості антивірусів очищати інфіковані системи. Натомість використовуються дані незалежних антивірусних лабораторій, які мають досконалі технології стримування небезпеки. Проте серед аматорських випробувань є тест перевірки тривалості повного сканування тестової машини. Norton завершив повне очищення за 35 хвилин, що є середнім показником серед усіх протестованих рішень. Повторне сканування виконувалось 7 хвилин.
Norton пропонує більше опцій, ніж традиційне швидке, повне та вибіркове сканування. При завершенні будь-якого виду сканування відображається спеціальне посилання для випадків, коли є підозри, що шкідливі сліди залишилися в системі. При натисканні на неї відкривається Norton Power Erase, агресивний інструмент для полювання за зловредами, який перезавантажує комп'ютер і виконує низькорівневе очищення для видалення стійких загроз. Користувач також може вручну запустити Norton Power Eraser.
Є ще одна опція: якщо ви зареєструєтеся для автоматичного оновлення, Symantec пропонує гарантію захисту від вірусів. Якщо Norton не зможе позбавити систему стійких шкідливих програм, Symantec поверне вам витрачені кошти.
Користувач може запустити перевірку Norton Insight для сортування встановлених програм за категоріями: довірені, надійні, небезпечні та непідтверджені. Сканер визначає поширеність кожної програми та споживання системних ресурсів. Компонент Norton Safe Web повинен впевнено справлятися із запобіганням відвідуванню потенційно небезпечних URL-адрес.
Діагностичний звіт виконує перевірку операційної системи, конфігурації обладнання, мережевих підключень та багатьох інших аспектів. Компонент повідомляє про всі знайдені проблеми і в більшості випадків пропонує виправити їх за допомогою одного кліка. Користувач може переглянути докладну інформацію в будь-якому розділі та надіслати звіт у технічну підтримку для діагностики проблеми.
Хороше блокування шкідливих програм
Як зазначалося, розробники Symantec стверджують, що тести на прості статичні виявлення не відображають реальної картини сучасних загроз. Власні аматорські випробування PCMag починаються із простого статичного виявлення. Але після першої стадії відкриття папки зі зразками, кожен екземпляр загрози, що залишився, запускається. Навіть у цьому випадку у Symantec підкреслюють, що Norton не отримує повної інформації, яка була б при реальному використанні. Справа в тому, що тестові зразки вже знаходяться на машині, і антивірус не отримує інформації про джерело загрози.
PCMag: Результати тестування захисту від шкідливих програм та посилань
Тому не дивно, що при відкритті папки, що містить поточну колекцію шкідливих зразків, Norton заблокував лише 29 відсотків із них на першому етапі. Основна кількість зловредів була заблокована під час спроби запуску, але кілька зразків змогли обійти захист. Тим не менш, Norton показав 93-відсотковий рівень виявлення і опинився серед лідерів. Зовсім невелика кількість продуктів змогли перевершити підсумкові 8,9 балів Norton за очищення.
Треба визнати, що тест на блокування шкідливих посилань найкраще симулює умови реального використання. Для тестування відбираються нові шкідливі URL-адреси, надані лабораторією MRG-Effitas. Кожне посилання відкривається у браузері та реєструється реакція антивірусу на небезпеку: блокування доступу до сайту, видалення корисного навантаження під час завантаження чи ігнорування загрози. Коли фіксується 100 тестових випадків, випробування завершується та підраховується результат.
Norton виявився вкрай ефективним при протидії свіжим шкідливим завантаженням. Продукт заблокував 91 відсоток посилань, посперечавшись із McAfee Internet Security (2016) за найкращий результат у даному тесті. Але якщо McAfee заблокував більшість загроз на мережевому рівні, Norton здійснював блокування в основному в процесі завантаження небезпечних файлів. Дуже часто антивірус видаляв загрозу ще до того, як з'являлася можливість натиснути кнопку для збереження файлу.
Захист від фішингу та Norton Safe Web
Symantec реалізував захист від фішингу раніше за всіх конкурентів, і компонент антифішингу відрізняється дуже високою ефективністю. Насправді, Norton використовується як еталонний захист у випробуваннях перевірки захисту від фішингу, а результати тестування інших продуктів порівнюються з показниками Norton. Таким чином, рівень виявлення визначає, як різниця між значеннями тестованого рішення та антивірусом від Symantec. Серед усіх протестованих продуктів тільки Bitdefender зміг перевершити Norton у цьому тесті.
PCMag: Результати тестування захисту від фішингу
Norton застосовує кілька різних рівнів захисту від шахрайських сайтів, які намагаються красти дані користувача. Найперший і найпростіший рівень – чорні списки. Якщо сайт є відомим фішинг-ресурсом, Norton миттєво сповістить про це. Тим не менш, шахрайські сайти зазвичай живуть недовго, і вони можуть виконати свою брудну роботу ще до того, як будуть додані до списків блокування. Norton проводить евристичний аналіз сторінок на ознаки фішингу та повідомляє про виявлені підозрілі сліди.
Є ще один додатковий шар, що називається Scam Insight. Сторінки з неявними ознаками фішингу повинні як і раніше розглядатися як потенційно небезпечними, наприклад, якщо вони мають невеликий вік і жодного разу не зустрічалися у спільноті Norton. При тестуванні жодна надійна сторінка не була помилково позначена Scam Insight або антифішингом.
У звичайному тесті на перевірку захисту від фішингу зазвичай повідомляється різниця між рівнями виявлення продукту, що тестується, і Norton, а також Internet Explorer, Firefox і Chrome. У цьому тесті, що природно, різниця між продуктом, що тестується, і еталоном дорівнює нулю! Інші показники відображають різницю між Norton та вбудованими контент-фільтрами популярних браузерів, ефективність яких варіюється в широких межах. Продукт перевершив Chrome на 18 процентних пунктів, Firefox – на 34 відсотки, а Internet Explorer – на 42 відсотки.
Компонент позначає посилання результатів пошукової видачі кольоровими іконками. Зелена іконка свідчить про те, що сайт проаналізував і виявився безпечним, червона іконка є індикатором виявленої загрози, а помаранчева іконка означає, що сайт може становити небезпеку. Неперевірені сайти отримують сіру іконку, а попередньо проаналізовані інтернет-магазини можуть мати іконку Norton Secured. При наведенні курсору миші на іконку відображається докладна інформація про рейтинг сайту і відображається посилання для перегляду повного звіту про ресурс на сайті Norton.
Інтелектуальний фаєрвол
Сучасний користувач найменше хоче відповідати на незрозумілі запити виду: "Чи дозволити процесу sxxxlv.exe підключення до IP-адреси 8.8.8.8 з використанням порту 8080?". Фаєрвол Norton автоматично виконує подібні завдання, беручи на себе повне управління програмним контролем. Продукт призначає дозволи для відомих безпечних програм, блокує відомі загрози та уважно спостерігає за невідомими програмами. Якщо невідома програма спробує здійснити несанкціоноване підключення до підозрілого джерела, Norton заблокує доступ.
Norton упевнено пройшов усі тести на сканування портів та інші веб-атаки. Вбудований системний Брандмауер Windows також з легкістю проходить ці випробування, тому результати сторонніх фаєрволів цікаві тільки, якщо вони не відповідають ефективності базового системного захисту.
Фаєрвол також протистояв спробам відключити його процеси та службу за допомогою типових технік, які використовуються шкідливими програмами. Norton не дозволив внести якісь істотні зміни до Реєстру. Спроби завершити процеси з допомогою Диспетчера завдань закінчувалися безрезультатно. Навіть єдина системна служба Norton залишалася непохитною.
Програмне забезпечення неідеальне, і розробники шкідливих програм витрачають велику кількість часу на пошук потенційних дірок у безпеці в системі та популярних програмах. Доки вразливість не буде виправлена, вони можуть експлуатувати її, щоб порушити безпеку системи. При тестуванні Norton виявилася максимально ефективним під час блокування даного виду атак.
Тестова система була атакована з використанням 30 експлойтів, згенеровані за допомогою інструменту CORE Impact. У всіх тестових випадках Norton зупиняв атаку на мережевому рівні ще до того, як вона могла наздогнати браузер. Малоймовірно, що будь-які фаєрволи зможуть повторити цей подвиг. Популярний ZoneAlarm Free Firewall 2016 навіть не намагається виконувати подібні завдання. У багатьох випадках експлойт успішно скидає шкідливе навантаження на систему, але антивірусний захист блокує шкідливий вміст. Жоден із протестованих фаєрволів не зміг навіть наблизитися до результату Norton у цьому тесті.
Ефективний захист від спаму
Антиспам у Norton фільтрує пошту, що входить за протоколом POP3, і додає приставку “[NortonAntispam]” до теми небажаних повідомлень. Якщо ви використовуєте OutLook, Norton автоматично перенаправляє спам у папку для сміттєвих листів. Користувачі альтернативних поштових клієнтів будуть змушені налаштувати окреме правило для перенаправлення спаму до відповідної директорії.
Ви можете додавати відправників у білі та чорні списки вручну, а можете зробити імпорт із адресних книг Outlook або Windows. Norton також підтягує адреси зі списку безпечних та заблокованих відправників у Outlook. Розумний підхід! За промовчанням, коли Ви використовуєте панель інструментів в Outlook для повернення помилково заблокованого повідомлення, його відправник автоматично додається до білого списку. І навпаки, якщо Ви позначаєте як спам лист, що потрапив у вхідні, Norton додає відправника до чорного списку.
Під час тесту Outlook приступив до завантаження величезної кількості повідомлень із реального поштового облікового запису, інфікованого спамом. Під час виконання завантаження вимірювався середній час, необхідний для завантаження 1000 листів. Завантаження повідомлень з Norton виконувалось на 90 відсотків довше, ніж без захисту. Тим не менш, багато хто з нас часто і регулярно перевіряє пошту. В умовах реального використання одноразове завантаження 1000 повідомлень малоймовірне.
Після успішного завантаження всіх повідомлень, почалося їх сортування папок для вхідних повідомлень та спаму. Листи, віком понад 30 днів відкидалися, інші повідомлення розбивалися за трьома категоріями: персональні повідомлення, рекламні розсилки і безумовний спам.
Norton помилково заблокував лише 0,5 персональних листів. Це непоганий результат, але Kaspersky Total Security (2016) та F-Secure Internet Security 2015 не видали жодного хибного спрацьовування. Зрештою, Norton пропустив 5,6 відсотків спаму, що є досить добрим результатом.
Найкращий результат у цьому тесті показав Bitdefender. Продукт помилково прийняв за спам лише 0,1 відсотка надійних листів і пропустив лише 3,9 відсотка спаму. Trend Micro також видав 0,1 відсотків помилкових спрацьовувань і пропустив у вхідні 3,9 відсотків спаму. Якщо вам потрібний спам-фільтр, будь-яке з трьох перерахованих рішень, включаючи Norton, буде чудовим вибором.
Менеджер паролів Identity Safe
Менеджер паролів Identity Safe постачається разом із Norton Security і нічим не відрізняється від автономного рішення. Серед останніх змін, Symantec додала у версії для мобільних пристроїв кредитний моніторинг, а також підтримку Touch ID та автоматичне заповнення форм у Safari для iOS.
Користувач може встановлювати Identity Safe на всі пристрої Windows, iOS та Android, синхронізуючи паролі та дані між ними. Можна переглядати дані онлайн за допомогою облікового запису Norton. Identity Safe не підтримує спеціальний імпорт із інших менеджерів паролів, але чудово виконує імпорт із файлів CSV.
Як і очікувалося, Identity Safe захоплює облікові дані під час введення та пропонує відтворити їх за потреби. Ви можете переглядати збережені облікові дані в програмі та призначати зрозумілі імена та додавати теги. Identity Safe не генерує повний звіт безпеки паролів, як це роблять LastPass Premium або Dashlane, проте помічає слабкі паролі червоним і жовтим кольором. Як і більшість конкурентів, Identity Safe пропонує генератор паролів. На відміну від інших рішень Symantec реалізував цю функціональність онлайн, а не безпосередньо в додатку.
Identity Safe зберігає особисту інформацію та використовує її для автоматичного заповнення веб-форм. У випадках, коли менеджер паролів не може самостійно коректно заповнити форми, помічник заповнення дозволяє перетягувати дані у відповідні поля.
Norton пропонує добрий менеджер паролів для вирішення базових завдань. Компонент не підтримує просунуті функції, наприклад багатофакторну автентифікацію або можливість поділитися паролями з іншими користувачами. Проте він повністю робить свою роботу.
Інструменти оптимізації швидкодії
При виборі панелі "Швидкодія" з'являються чотири кнопки: "Оптимізувати диск", "Очищення файлів", "Диспетчер автозавантаження" та "Графіки". Незрозуміло, навіщо Symantec додав оптимізацію диска, адже сучасні версії Windows автоматично проводять дефрагментацію у фоновому режимі. Тим не менш, Ви можете запустити цей інструмент, якщо вважаєте за потрібне.
Компонент "Очищення файлу" дуже простий та швидкий. Він призначений для видалення тимчасових системних файлів та тимчасових файлів Internet Explorer. На цьому його можливості обмежуються. При завершенні очищення користувач може натиснути посилання, що відповідають різним типам файлів, щоб переглянути докладну інформацію. Дивно, але детальна інформація включає лише кількість віддалених файлів та розмір звільненого дискового простору.
Ви коли-небудь відкривали Диспетчер завдань з метою з'ясувати, звідки взялися ненажерливі процеси? Деякі з них майже напевно запускаються автоматично під час старту системи та постійно виконуються у фоновому режимі. Користувач може звільнити додаткові системні ресурси, використовуючи диспетчер автозавантаження для відключення програм, що запускаються під час завантаження комп'ютера. Програми залишаються доступними для ручного запуску за потреби.
Іноді ці програми в автозавантаженні можуть серйозно уповільнювати системну швидкодію. Якщо така проблема є, але Ви не бажаєте повністю відключати програми, Norton пропонує функцію відкладеного запуску.
На сторінці з графіками Ви можете переглянути споживання ресурсів ЦПУ та ОЗУ з колірною індикацією процесів Norton. Доступний віджет для робочого столу, який відображає поточне споживання ЦП у режимі реального часу. Користувач може переглянути тимчасовий графік, на який нанесені події швидких сканувань, виявлення шкідливого ПЗ та оповіщення продуктивності.
Додаткові можливості Norton
Ви можете використовувати 5 ліцензій на будь-яких пристроях Windows, Mac OS, Android та iOS, а процес встановлення захисту на новий пристрій є надзвичайно простим. Виберіть “Більше Norton”, натисніть “Відкрити Norton” у розділі “Додати пристрій”. Потім увійдіть до облікового запису Norton на сайті вендора. Ви побачите сторінку з інформацією про те, скільки ще пристроїв можна захистити в рамках поточної ліцензії. На цій сторінці можна надіслати посилання для завантаження антивірусу або встановити захист на поточний пристрій. При цьому користувачеві не потрібно вводити реєстраційний ключ на новому пристрої, тому що посилання автоматично підключається до облікового запису користувача.
Незалежні антивірусні лабораторії надають мобільному антивірусу Norton високі рейтинги. Як і більшість подібних рішень, продукт пропонує сканування в режимі реального часу та сканер на вимогу. Проте Norton пропонує деякі розширені функції. Android-антивірус повідомляє про потенційні проблеми конфіденційності ще перед завантаженням програми, прямо в Google Play. Norton також оцінює встановлені програми, позначаючи ті з них, які мають потенційні проблеми конфіденційності.
Потужний захист від крадіжки дозволяє віддалено визначати розташування пристрою, блокувати його і стирати всі дані на ньому як за допомогою веб-порталу, так і за допомогою SMS команд. Опціонально користувач може дистанційно запускати резервне копіювання контактом, відтворення сирени або знімок із фронтальної камери для ідентифікації злодія.
Багато розробників кросплатформових рішень пропонують набагато більш обмежений набір можливостей для Mac-платформи. Наприклад, McAfee обмежується лише антивірусним захистом, фаєрволом та системою веб-репутації. Norton надає більше можливостей користувачам Mac. Продукт включає захист реального часу та сканер на вимогу, включаючи здатність виявляти шкідливі програми для Windows, а також перевірку вкладень електронної пошти та месенджерів. Mac-версія включає виявлення потенційно небажаних програм, а також інтеграцію із центром повідомлень.
Також, як і у версії для Windows, фаєрвол для Mac автоматично виконує програмний контроль. Norton Safe Web позначає небезпечні та підозрілі посилання, а захист від фішингу запобігає відвідуванню шахрайських ресурсів. Інші функції включають сканер уразливостей, рівень захисту якого відрізняється залежно від типу підключення та парольного захисту для приватних файлів.
Розробка шкідливих програм для iOS через системні обмеження дуже складна. Але ці ж обмеження вставляють ціпки в колеса розробникам під час створення антивірусних додатків. Установивши Norton Mobile Security для iOS, Ви отримуєте хмарне резервне копіювання контактів з можливістю відновлення будь-якого пристрою iOS або Android. Антизлодій дозволяє визначати місцезнаходження на карті, відтворювати сирену для виявлення втраченого в обмеженому просторі пристрою. Ви можете навіть зробити Інтернет-дзвінок на пристрій з веб-консолі Norton. Identity Safe також працює на iOS. На цьому можливості програми закінчуються.
Змішаний вплив на продуктивність
Часи, коли антивіруси серйозно уповільнювали системну швидкодію, минули. Проте звичка оцінювати продуктивність антивірусних рішень нікуди не поділася. PCMag проводить власні аматорські тести виявлення впливу продуктів на завантаження ПК і файлові операції.
PCMag: Результати тестування продуктивності
В одному з простих випробувань продуктивності запускається скрипт, який переміщає велику колекцію великих файлів між дисками. Провівши кілька вимірів з активним захистом Norton та без антивірусу, помітного уповільнення не було зафіксовано. Це ж правильно і для випробування з архівацією та розпаковуванням файлів.
У тесті швидкості завантаження комп'ютера реєструється час від старту завантаження до того моменту, коли протягом 10 секунд завантаження процесора не перевищує 5 відсотків. Автоматизована система провела 100 вимірювань без захисту та 100 із запущеним Norton. В результаті виявилося, що антивірус уповільнив процес завантаження на 41%. Звучить страшно, але насправді у реальному часі уповільнення оцінюється у 30 секунд. Враховуючи, що більшість користувачів завантажують комп'ютер щодня, це не становить серйозної проблеми.
Norton Security Deluxe включає тонну високоякісних функцій та інструментів. Фаєрвол успішно запобігає зовнішнім атакам і експлойтам, спам-фільтр ефективний при блокуванні небажаних повідомлень, а захист від фішингу вище всіляких похвал. Хоча антивірус пропустив кілька статичних шкідливих зразків, він чудово відпрацював у випробуванні на блокування небезпечних посилань. Додайте до цього менеджер паролів, інструменти оптимізації системи та здатність розширювати захист до п'яти пристроїв на платформах Windows, Mac OS, Android та iOS, і Ви отримаєте рецепт переможця.
Джерело: www.comss.ru
Головне вікно антивірусу відображає у верхній частині поточний статус безпеки, а нижня частина розбита на 4 панелі: Безпека, Ідентифікаційні дані, Швидкодія та Більше Norton. Тексти та плоскі іконки відображаються зеленим кольором, коли проблеми відсутні. У разі виникнення небезпеки панель стану та відповідна панель у нижній частині змінюють колір на червоний і з'являється кнопка “Виправити” для вирішення проблеми.
При натисканні будь-якої панелі всі панелі згортаються в нижнє меню і відображаються кнопки з доступними діями. Наприклад, при натисканні на панель “Безпека” з'являються кнопки “Виконати сканування”, “LiveUpdate”, “Хронологія” та “Додатково”. Norton має привабливий інтерфейс, вигострений протягом багатьох років.
Хороші результати у лабораторних тестах
Розробники Norton не є прихильниками найпростіших тестів на статичне виявлення шкідливих зразків. Вони вважають, що результати подібних випробувань не є релевантними за часів, коли нові шкідливі програми з'являються кожну секунду і коли одним із критеріїв виявлення є мережевий ресурс, з якого надійшла загроза. Symantec не бере участі у тестуваннях Virus Bulletin або ICSA Labs. West Coast Labs сертифікувала технологію Symantec за виявлення вірусів та очищення загроз.
AV-Comparatives відома своїм виснажливим динамічним випробуванням, що проводиться в умовах, близьких до реального використання. Цей тест безпосередньо вимірює, наскільки ефективно антивірусні продукти видаляють шкідливі програми, які вони повинні виявляти. Проте лабораторія не припиняє проводити прості статичні тести, доцільність яких заперечує Symantec. Таким чином продукти Norton не фігурують у звітах австрійської лабораторії.
У тестах оцінки за трьома критеріями в AV-Test Norton заробив максимальні 6 балів за захист від шкідливого ПЗ і за зручність використання, а за продуктивність антивірус заробив 5 балів. Зокрема, протягом двох місяців продукт досяг 100-відсоткового рівня виявлення шкідливих зразків.
Підсумковий результат у 17 балів загалом хороший, але Bitdefender Internet Security зміг заробити максимальні 18 балів.
Лондонська лабораторія Dennis Technology Labs використовує унікальну технологію для відтворення сценаріїв реального використання тестових машин. Дослідники відбирають шкідливі зразки з мережі, а потім використовують інструмент відтворення загроз. Norton заробив максимальний рейтинг AAA у цьому випробуванні. Зовсім невелика кількість продуктів показали ідентичний результат, серед них – Kaspersky та Trend Micro Internet Security.
Варіанти сканувань
У PCMag більше не проводиться перевірка можливості антивірусів очищати інфіковані системи. Натомість використовуються дані незалежних антивірусних лабораторій, які мають досконалі технології стримування небезпеки. Проте серед аматорських випробувань є тест перевірки тривалості повного сканування тестової машини. Norton завершив повне очищення за 35 хвилин, що є середнім показником серед усіх протестованих рішень. Повторне сканування виконувалось 7 хвилин.
Norton пропонує більше опцій, ніж традиційне швидке, повне та вибіркове сканування. При завершенні будь-якого виду сканування відображається спеціальне посилання для випадків, коли є підозри, що шкідливі сліди залишилися в системі. При натисканні на неї відкривається Norton Power Erase, агресивний інструмент для полювання за зловредами, який перезавантажує комп'ютер і виконує низькорівневе очищення для видалення стійких загроз. Користувач також може вручну запустити Norton Power Eraser.
Є ще одна опція: якщо ви зареєструєтеся для автоматичного оновлення, Symantec пропонує гарантію захисту від вірусів. Якщо Norton не зможе позбавити систему стійких шкідливих програм, Symantec поверне вам витрачені кошти.
Користувач може запустити перевірку Norton Insight для сортування встановлених програм за категоріями: довірені, надійні, небезпечні та непідтверджені. Сканер визначає поширеність кожної програми та споживання системних ресурсів. Компонент Norton Safe Web повинен впевнено справлятися із запобіганням відвідуванню потенційно небезпечних URL-адрес.
Діагностичний звіт виконує перевірку операційної системи, конфігурації обладнання, мережевих підключень та багатьох інших аспектів. Компонент повідомляє про всі знайдені проблеми і в більшості випадків пропонує виправити їх за допомогою одного кліка. Користувач може переглянути докладну інформацію в будь-якому розділі та надіслати звіт у технічну підтримку для діагностики проблеми.
Хороше блокування шкідливих програм
Як зазначалося, розробники Symantec стверджують, що тести на прості статичні виявлення не відображають реальної картини сучасних загроз. Власні аматорські випробування PCMag починаються із простого статичного виявлення. Але після першої стадії відкриття папки зі зразками, кожен екземпляр загрози, що залишився, запускається. Навіть у цьому випадку у Symantec підкреслюють, що Norton не отримує повної інформації, яка була б при реальному використанні. Справа в тому, що тестові зразки вже знаходяться на машині, і антивірус не отримує інформації про джерело загрози.
PCMag: Результати тестування захисту від шкідливих програм та посилань
Тому не дивно, що при відкритті папки, що містить поточну колекцію шкідливих зразків, Norton заблокував лише 29 відсотків із них на першому етапі. Основна кількість зловредів була заблокована під час спроби запуску, але кілька зразків змогли обійти захист. Тим не менш, Norton показав 93-відсотковий рівень виявлення і опинився серед лідерів. Зовсім невелика кількість продуктів змогли перевершити підсумкові 8,9 балів Norton за очищення.
Треба визнати, що тест на блокування шкідливих посилань найкраще симулює умови реального використання. Для тестування відбираються нові шкідливі URL-адреси, надані лабораторією MRG-Effitas. Кожне посилання відкривається у браузері та реєструється реакція антивірусу на небезпеку: блокування доступу до сайту, видалення корисного навантаження під час завантаження чи ігнорування загрози. Коли фіксується 100 тестових випадків, випробування завершується та підраховується результат.
Norton виявився вкрай ефективним при протидії свіжим шкідливим завантаженням. Продукт заблокував 91 відсоток посилань, посперечавшись із McAfee Internet Security (2016) за найкращий результат у даному тесті. Але якщо McAfee заблокував більшість загроз на мережевому рівні, Norton здійснював блокування в основному в процесі завантаження небезпечних файлів. Дуже часто антивірус видаляв загрозу ще до того, як з'являлася можливість натиснути кнопку для збереження файлу.
Захист від фішингу та Norton Safe Web
Symantec реалізував захист від фішингу раніше за всіх конкурентів, і компонент антифішингу відрізняється дуже високою ефективністю. Насправді, Norton використовується як еталонний захист у випробуваннях перевірки захисту від фішингу, а результати тестування інших продуктів порівнюються з показниками Norton. Таким чином, рівень виявлення визначає, як різниця між значеннями тестованого рішення та антивірусом від Symantec. Серед усіх протестованих продуктів тільки Bitdefender зміг перевершити Norton у цьому тесті.
PCMag: Результати тестування захисту від фішингу
Є ще один додатковий шар, що називається Scam Insight. Сторінки з неявними ознаками фішингу повинні як і раніше розглядатися як потенційно небезпечними, наприклад, якщо вони мають невеликий вік і жодного разу не зустрічалися у спільноті Norton. При тестуванні жодна надійна сторінка не була помилково позначена Scam Insight або антифішингом.
У звичайному тесті на перевірку захисту від фішингу зазвичай повідомляється різниця між рівнями виявлення продукту, що тестується, і Norton, а також Internet Explorer, Firefox і Chrome. У цьому тесті, що природно, різниця між продуктом, що тестується, і еталоном дорівнює нулю! Інші показники відображають різницю між Norton та вбудованими контент-фільтрами популярних браузерів, ефективність яких варіюється в широких межах. Продукт перевершив Chrome на 18 процентних пунктів, Firefox – на 34 відсотки, а Internet Explorer – на 42 відсотки.
Компонент позначає посилання результатів пошукової видачі кольоровими іконками. Зелена іконка свідчить про те, що сайт проаналізував і виявився безпечним, червона іконка є індикатором виявленої загрози, а помаранчева іконка означає, що сайт може становити небезпеку. Неперевірені сайти отримують сіру іконку, а попередньо проаналізовані інтернет-магазини можуть мати іконку Norton Secured. При наведенні курсору миші на іконку відображається докладна інформація про рейтинг сайту і відображається посилання для перегляду повного звіту про ресурс на сайті Norton.
Інтелектуальний фаєрвол
Сучасний користувач найменше хоче відповідати на незрозумілі запити виду: "Чи дозволити процесу sxxxlv.exe підключення до IP-адреси 8.8.8.8 з використанням порту 8080?". Фаєрвол Norton автоматично виконує подібні завдання, беручи на себе повне управління програмним контролем. Продукт призначає дозволи для відомих безпечних програм, блокує відомі загрози та уважно спостерігає за невідомими програмами. Якщо невідома програма спробує здійснити несанкціоноване підключення до підозрілого джерела, Norton заблокує доступ.
Norton упевнено пройшов усі тести на сканування портів та інші веб-атаки. Вбудований системний Брандмауер Windows також з легкістю проходить ці випробування, тому результати сторонніх фаєрволів цікаві тільки, якщо вони не відповідають ефективності базового системного захисту.
Фаєрвол також протистояв спробам відключити його процеси та службу за допомогою типових технік, які використовуються шкідливими програмами. Norton не дозволив внести якісь істотні зміни до Реєстру. Спроби завершити процеси з допомогою Диспетчера завдань закінчувалися безрезультатно. Навіть єдина системна служба Norton залишалася непохитною.
Програмне забезпечення неідеальне, і розробники шкідливих програм витрачають велику кількість часу на пошук потенційних дірок у безпеці в системі та популярних програмах. Доки вразливість не буде виправлена, вони можуть експлуатувати її, щоб порушити безпеку системи. При тестуванні Norton виявилася максимально ефективним під час блокування даного виду атак.
Тестова система була атакована з використанням 30 експлойтів, згенеровані за допомогою інструменту CORE Impact. У всіх тестових випадках Norton зупиняв атаку на мережевому рівні ще до того, як вона могла наздогнати браузер. Малоймовірно, що будь-які фаєрволи зможуть повторити цей подвиг. Популярний ZoneAlarm Free Firewall 2016 навіть не намагається виконувати подібні завдання. У багатьох випадках експлойт успішно скидає шкідливе навантаження на систему, але антивірусний захист блокує шкідливий вміст. Жоден із протестованих фаєрволів не зміг навіть наблизитися до результату Norton у цьому тесті.
Ефективний захист від спаму
Антиспам у Norton фільтрує пошту, що входить за протоколом POP3, і додає приставку “[NortonAntispam]” до теми небажаних повідомлень. Якщо ви використовуєте OutLook, Norton автоматично перенаправляє спам у папку для сміттєвих листів. Користувачі альтернативних поштових клієнтів будуть змушені налаштувати окреме правило для перенаправлення спаму до відповідної директорії.
Ви можете додавати відправників у білі та чорні списки вручну, а можете зробити імпорт із адресних книг Outlook або Windows. Norton також підтягує адреси зі списку безпечних та заблокованих відправників у Outlook. Розумний підхід! За промовчанням, коли Ви використовуєте панель інструментів в Outlook для повернення помилково заблокованого повідомлення, його відправник автоматично додається до білого списку. І навпаки, якщо Ви позначаєте як спам лист, що потрапив у вхідні, Norton додає відправника до чорного списку.
Під час тесту Outlook приступив до завантаження величезної кількості повідомлень із реального поштового облікового запису, інфікованого спамом. Під час виконання завантаження вимірювався середній час, необхідний для завантаження 1000 листів. Завантаження повідомлень з Norton виконувалось на 90 відсотків довше, ніж без захисту. Тим не менш, багато хто з нас часто і регулярно перевіряє пошту. В умовах реального використання одноразове завантаження 1000 повідомлень малоймовірне.
Після успішного завантаження всіх повідомлень, почалося їх сортування папок для вхідних повідомлень та спаму. Листи, віком понад 30 днів відкидалися, інші повідомлення розбивалися за трьома категоріями: персональні повідомлення, рекламні розсилки і безумовний спам.
Norton помилково заблокував лише 0,5 персональних листів. Це непоганий результат, але Kaspersky Total Security (2016) та F-Secure Internet Security 2015 не видали жодного хибного спрацьовування. Зрештою, Norton пропустив 5,6 відсотків спаму, що є досить добрим результатом.
Найкращий результат у цьому тесті показав Bitdefender. Продукт помилково прийняв за спам лише 0,1 відсотка надійних листів і пропустив лише 3,9 відсотка спаму. Trend Micro також видав 0,1 відсотків помилкових спрацьовувань і пропустив у вхідні 3,9 відсотків спаму. Якщо вам потрібний спам-фільтр, будь-яке з трьох перерахованих рішень, включаючи Norton, буде чудовим вибором.
Менеджер паролів Identity Safe
Менеджер паролів Identity Safe постачається разом із Norton Security і нічим не відрізняється від автономного рішення. Серед останніх змін, Symantec додала у версії для мобільних пристроїв кредитний моніторинг, а також підтримку Touch ID та автоматичне заповнення форм у Safari для iOS.
Користувач може встановлювати Identity Safe на всі пристрої Windows, iOS та Android, синхронізуючи паролі та дані між ними. Можна переглядати дані онлайн за допомогою облікового запису Norton. Identity Safe не підтримує спеціальний імпорт із інших менеджерів паролів, але чудово виконує імпорт із файлів CSV.
Як і очікувалося, Identity Safe захоплює облікові дані під час введення та пропонує відтворити їх за потреби. Ви можете переглядати збережені облікові дані в програмі та призначати зрозумілі імена та додавати теги. Identity Safe не генерує повний звіт безпеки паролів, як це роблять LastPass Premium або Dashlane, проте помічає слабкі паролі червоним і жовтим кольором. Як і більшість конкурентів, Identity Safe пропонує генератор паролів. На відміну від інших рішень Symantec реалізував цю функціональність онлайн, а не безпосередньо в додатку.
Identity Safe зберігає особисту інформацію та використовує її для автоматичного заповнення веб-форм. У випадках, коли менеджер паролів не може самостійно коректно заповнити форми, помічник заповнення дозволяє перетягувати дані у відповідні поля.
Norton пропонує добрий менеджер паролів для вирішення базових завдань. Компонент не підтримує просунуті функції, наприклад багатофакторну автентифікацію або можливість поділитися паролями з іншими користувачами. Проте він повністю робить свою роботу.
Інструменти оптимізації швидкодії
При виборі панелі "Швидкодія" з'являються чотири кнопки: "Оптимізувати диск", "Очищення файлів", "Диспетчер автозавантаження" та "Графіки". Незрозуміло, навіщо Symantec додав оптимізацію диска, адже сучасні версії Windows автоматично проводять дефрагментацію у фоновому режимі. Тим не менш, Ви можете запустити цей інструмент, якщо вважаєте за потрібне.
Компонент "Очищення файлу" дуже простий та швидкий. Він призначений для видалення тимчасових системних файлів та тимчасових файлів Internet Explorer. На цьому його можливості обмежуються. При завершенні очищення користувач може натиснути посилання, що відповідають різним типам файлів, щоб переглянути докладну інформацію. Дивно, але детальна інформація включає лише кількість віддалених файлів та розмір звільненого дискового простору.
Ви коли-небудь відкривали Диспетчер завдань з метою з'ясувати, звідки взялися ненажерливі процеси? Деякі з них майже напевно запускаються автоматично під час старту системи та постійно виконуються у фоновому режимі. Користувач може звільнити додаткові системні ресурси, використовуючи диспетчер автозавантаження для відключення програм, що запускаються під час завантаження комп'ютера. Програми залишаються доступними для ручного запуску за потреби.
Іноді ці програми в автозавантаженні можуть серйозно уповільнювати системну швидкодію. Якщо така проблема є, але Ви не бажаєте повністю відключати програми, Norton пропонує функцію відкладеного запуску.
На сторінці з графіками Ви можете переглянути споживання ресурсів ЦПУ та ОЗУ з колірною індикацією процесів Norton. Доступний віджет для робочого столу, який відображає поточне споживання ЦП у режимі реального часу. Користувач може переглянути тимчасовий графік, на який нанесені події швидких сканувань, виявлення шкідливого ПЗ та оповіщення продуктивності.
Додаткові можливості Norton
Ви можете використовувати 5 ліцензій на будь-яких пристроях Windows, Mac OS, Android та iOS, а процес встановлення захисту на новий пристрій є надзвичайно простим. Виберіть “Більше Norton”, натисніть “Відкрити Norton” у розділі “Додати пристрій”. Потім увійдіть до облікового запису Norton на сайті вендора. Ви побачите сторінку з інформацією про те, скільки ще пристроїв можна захистити в рамках поточної ліцензії. На цій сторінці можна надіслати посилання для завантаження антивірусу або встановити захист на поточний пристрій. При цьому користувачеві не потрібно вводити реєстраційний ключ на новому пристрої, тому що посилання автоматично підключається до облікового запису користувача.
Незалежні антивірусні лабораторії надають мобільному антивірусу Norton високі рейтинги. Як і більшість подібних рішень, продукт пропонує сканування в режимі реального часу та сканер на вимогу. Проте Norton пропонує деякі розширені функції. Android-антивірус повідомляє про потенційні проблеми конфіденційності ще перед завантаженням програми, прямо в Google Play. Norton також оцінює встановлені програми, позначаючи ті з них, які мають потенційні проблеми конфіденційності.
Потужний захист від крадіжки дозволяє віддалено визначати розташування пристрою, блокувати його і стирати всі дані на ньому як за допомогою веб-порталу, так і за допомогою SMS команд. Опціонально користувач може дистанційно запускати резервне копіювання контактом, відтворення сирени або знімок із фронтальної камери для ідентифікації злодія.
Багато розробників кросплатформових рішень пропонують набагато більш обмежений набір можливостей для Mac-платформи. Наприклад, McAfee обмежується лише антивірусним захистом, фаєрволом та системою веб-репутації. Norton надає більше можливостей користувачам Mac. Продукт включає захист реального часу та сканер на вимогу, включаючи здатність виявляти шкідливі програми для Windows, а також перевірку вкладень електронної пошти та месенджерів. Mac-версія включає виявлення потенційно небажаних програм, а також інтеграцію із центром повідомлень.
Також, як і у версії для Windows, фаєрвол для Mac автоматично виконує програмний контроль. Norton Safe Web позначає небезпечні та підозрілі посилання, а захист від фішингу запобігає відвідуванню шахрайських ресурсів. Інші функції включають сканер уразливостей, рівень захисту якого відрізняється залежно від типу підключення та парольного захисту для приватних файлів.
Розробка шкідливих програм для iOS через системні обмеження дуже складна. Але ці ж обмеження вставляють ціпки в колеса розробникам під час створення антивірусних додатків. Установивши Norton Mobile Security для iOS, Ви отримуєте хмарне резервне копіювання контактів з можливістю відновлення будь-якого пристрою iOS або Android. Антизлодій дозволяє визначати місцезнаходження на карті, відтворювати сирену для виявлення втраченого в обмеженому просторі пристрою. Ви можете навіть зробити Інтернет-дзвінок на пристрій з веб-консолі Norton. Identity Safe також працює на iOS. На цьому можливості програми закінчуються.
Змішаний вплив на продуктивність
Часи, коли антивіруси серйозно уповільнювали системну швидкодію, минули. Проте звичка оцінювати продуктивність антивірусних рішень нікуди не поділася. PCMag проводить власні аматорські тести виявлення впливу продуктів на завантаження ПК і файлові операції.
PCMag: Результати тестування продуктивності
В одному з простих випробувань продуктивності запускається скрипт, який переміщає велику колекцію великих файлів між дисками. Провівши кілька вимірів з активним захистом Norton та без антивірусу, помітного уповільнення не було зафіксовано. Це ж правильно і для випробування з архівацією та розпаковуванням файлів.
У тесті швидкості завантаження комп'ютера реєструється час від старту завантаження до того моменту, коли протягом 10 секунд завантаження процесора не перевищує 5 відсотків. Автоматизована система провела 100 вимірювань без захисту та 100 із запущеним Norton. В результаті виявилося, що антивірус уповільнив процес завантаження на 41%. Звучить страшно, але насправді у реальному часі уповільнення оцінюється у 30 секунд. Враховуючи, що більшість користувачів завантажують комп'ютер щодня, це не становить серйозної проблеми.
Висновок
Norton Security Deluxe включає тонну високоякісних функцій та інструментів. Фаєрвол успішно запобігає зовнішнім атакам і експлойтам, спам-фільтр ефективний при блокуванні небажаних повідомлень, а захист від фішингу вище всіляких похвал. Хоча антивірус пропустив кілька статичних шкідливих зразків, він чудово відпрацював у випробуванні на блокування небезпечних посилань. Додайте до цього менеджер паролів, інструменти оптимізації системи та здатність розширювати захист до п'яти пристроїв на платформах Windows, Mac OS, Android та iOS, і Ви отримаєте рецепт переможця.
Джерело: www.comss.ru
Рекомендуємо