Нічого не куплено!
ESET NOD32 Antivirus 11
- Переглядів: 3598
Деякі антивірусні програми обмежуються лише основними завданнями видалення шкідливих програм та запобігання майбутнім зараженням. Інші продукти пропонують набагато ширші можливості. ESET NOD32 Antivirus включає контроль пристроїв, систему запобігання вторгненням і навіть сканер, який виявляє шкідливі модулі у прошивці ПК. Також найновіша 11 версія антивірусу включає інструмент для скасування шкідливих змін системних налаштувань та веб-панель для керування ліцензіями.
Початок роботи
Річна ліцензія ESET NOD32 Antivirus для захисту двох комп'ютерів коштуватиме 695 гривень. Якщо придбати захист одразу на три роки, то можна непогано заощадити – у цьому випадку доведеться заплатити лише 1390 гривень.
Онлайн-установник перевіряє систему на потенційні конфлікти та завантажує останній інсталяційний файл. Під час інсталяції ви повинні вирішити, чи слід включати захист від потенційно небажаних додатків (ПНП). Для потреб тестування виявлення ПНП було активовано. Після встановлення антивірус відразу запускає сканування.
Основне вікно включає багато вільного простору, а також зображення синьоокого кіборга-талісмана ESET. Щоб запустити сканування або оновлення, можна використовувати ліве меню навігації або великі сині панелі в нижній частині головного вікна. При виявленні погроз зелений банер у верхній частині вікна стає червоним. Якщо щось вимагає вашої уваги, то поруч із відповідним пунктом меню з'явиться значок із числом.
Також, як і Symantec Norton AntiVirus Basic, NOD32 має велику кількість налаштувань конфігурації. Однак, якщо ви знаєте ім'я потрібного параметра, ви можете просто ввести його в поле пошуку, а не пробиратися через розгалужені сторінки налаштувань. Тим не менш, продукт налаштований для забезпечення оптимальної безпеки прямо з коробки.
Лабораторне тестування
Всі чотири незалежних лабораторій, що відстежуються PCMag, включають NOD32 в програму тестування. Оцінки антивіруса варіюються від добрих до відмінних. NOD32 успішно пройшов тест захисту від банківських троянів від лабораторії MRG-Effitas. У тесті цієї ж організації на протидію різним видам шкідливих програм отримав сертифікацію другого рівня – це теж дуже гідний результат.
За результатами тестування SE Labs NOD32 отримав сертифікацію найвищого рівня AAA. Такий самий рейтинг заробили Bitdefender, Kaspersky, Norton та деякі інші продукти. У комплексній оцінці AV-Test рішення ESET отримав 15,5 балів. Продукт отримав максимальні 6 балів за зручність використання, 5 балів за захист та 4.5 балів за продуктивність. У чотирьох тестах AV-Comparatives NOD32 отримав два найвищі рейтинги Advanced+ та два рейтинги Advanced.
Таким чином, результат лабораторного тестування NOD32 дорівнює 9.2 балів із можливих.
Швидке сканування
Сканування стандартної тестової системи NOD32 виконало за 23 хвилини. Це відмінний результат, особливо з огляду на те, що середній результат серед усіх протестованих продуктів дорівнює 1 годині. Під час початкового сканування NOD32 виконують оптимізацію скорочення часу наступних перевірок. Повторне сканування зайняло лише 4.5 хвилини.
NOD32 не пропонує функцію швидкої перевірки на відміну від багатьох інших антивірусних продуктах, але у вас залишається кілька варіантів сканування. Якщо ви хочете сканувати певні файли, ви можете просто перенести їх на сторінку сканування, використовуючи drag and drop. ESET автоматично пропонує сканувати кожен знімний диск, що підключається. Опційно можна вибрати сканування пам'яті, завантажувальних секторів будь-якого локального чи мережного диска.
У версії 2017 року NOD32 отримав сканер UEFI. UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) використовують у сучасних комп'ютерах замість античного BIOS. Будь-яке шкідливе програмне забезпечення, якому вдалося похитнути довірене сховище UEFI, зможе ефективно керувати вашим комп'ютером. Сканер UEFI працює у фоновому режимі, ви ніколи не побачите його, якщо він не виявить зараження у прошивці вашого ПК.
Гарний захист від загроз
При спробі вилучення тестових загроз з архіву NOD32 заблокував весь процес розпакування. Довелося тимчасово відключити захист, розархівувати файли та знову активізувати антивірус.
Спочатку NOD32 виявив лише кілька зразків. Навіть копіювання колекції в іншу папку не викликало реакції продукту. Зразки, що залишилися, були запущені, і NOD32 відразу ж вступив в дію. Деякі заражені файли успішно вилікувалися. Найчастіше зразки оброблялися після запуску. При блокуванні об'єктів, ідентифікованих як ПНП, ESET показував спливаюче повідомлення з детальною інформацією про проблему. Загалом, NOD32 виявив 93 відсотки зразків та заробив 8.9 з 10 можливих балів.
При блокуванні шкідливих сайтів компонент веб-захисту не тільки замінює небезпечну сторінку повідомленням у браузері, а й показує спливаюче сповіщення. У тесті на блокування шкідливих завантажень NOD32 запобіг 90% онлайн загроз. Майже порівну розподілилися сценарії блокування - блокування на мережному рівні та запобігання завантаженню шкідливого файлу.
У тесті на захист від фішингу NOD32 виявив на 26% менше шахрайських URL, ніж Norton. Тим не менш, ESET обійшов ефективно вбудовані контент-фільтри Internet Explorer і Firefox і показав такий же результат, як і Chrome.
HIPS проти експлойтів
Навіть антивірус початкового рівня ESET включає систему запобігання вторгнення або HIPS. Щоб перевірити цей компонент, використовувалася тестова колекція з 30 експлойтів, згенерованих інструментом CORE Impact. NOD32 не заблокував жодну з загроз на мережному рівні, але система HIPS успішно виявила та нейтралізувала шкідливе завантаження експлойтів.
Жоден з експлойтів не порушив безпеку, оскільки тестову систему повністю оновлено. NOD32 виявив майже 60 відсотків атак і визначив близько третини з них за унікальним ідентифікатором експлойту.
Контроль пристроїв
Контроль пристроїв – функція, зазвичай орієнтована на корпоративних користувачів. Вона запобігає витоку інсайдерських даних на знімні накопичувачі та блокує шкідливі програми, що розповсюджуються по USB. За замовчуванням цей компонент вимкнено. Для його увімкнення потрібне перезавантаження комп'ютера.
Система управління пристроями NOD32 є однією з найскладніших. Користувач може створювати правила для різних пристроїв, включаючи пристрої для читання карт, пристрої формування зображень і пристрої Bluetooth, а також більш традиційні зовнішні накопичувачі. Кожне правило встановлює дію цього типу пристрою, окремого пристрою або групи пристроїв. Серед можливих дій: блокування використання пристрою, відкриття його в режимі лише для читання та надання повних прав на читання/запис. Також можна настроїти сповіщення користувача під час підключення певного пристрою або типу пристроїв та запису до журналу.
Наприклад, ви можете почати з правила, що забороняє всі зовнішні пристрої зберігання, але потім додати одне або кілька правил, що дозволяють доступ для певних дозволених пристроїв. Ви можете встановити пристрій, використовуючи його ім'я, модель і серійний номер. При натисканні окремої кнопки відображається список підключених пристроїв, які допоможуть отримати необхідну інформацію.
Існує також можливість визначити різні правила для різних користувачів системи. Тим не менш, NOD32 покладається на незручне діалогове вікно "Користувачі та групи" самої Windows, замість того, щоб надавати зручніший інтерфейс вибору.
NOD32 Antivirus – продукт для звичайних споживачів, а не для бізнесу. Проте, контроль пристроїв буде затребуваний деякими користувачами. Наприклад, батьки зможуть заблокувати дітям можливість підключення заражених флешок.
Корисні інструменти безпеки
На сторінці "Сервіс" є кілька способів вивчити, що саме робить NOD32. На діаграмі “Статистика системи захисту” показано, скільки файлів перевірено антивірусом, скільки заражених файлів виявлено та скільки їх було видалено. Ви можете переглядати журнали виявлення шкідливих програм, події HIPS і т. д. Ви також можете перевірити карантин, щоб переглянути віруси та інші види шкідливих програм, що містяться там.
Якщо ви підозрюєте, що сканер NOD32 не зміг позбутися стійкого шкідливого програмного забезпечення, то можете завантажити засіб видалення шкідливих програм ESET SysRescue Live. Даний інструмент може запускатися на завантажувальному USB або DVD, значить шкідники для Windows будуть безпорадні.
Інструмент «Очищення системи» видаляє сміттєві файли, сліди комп'ютерної та мережної активності, а також може скасувати зміни системних налаштувань, виконані шкідливими програмами. Наприклад, функція може відновити доступ до вимкненого Менеджер завдань та редактора реєстру.
Інші інструменти на сторінці Сервіс не призначені для звичайного користувача. Агент технічної підтримки, який бере участь у сеансі усунення несправностей віддаленого керування, зможе переглянути список усіх запущених процесів та їх поширеність відповідно до даних хмарної системи LiveGrid від ESET. Аналогічним чином, графік активності файлової системи може забезпечити агента цінними даними.
З іншого боку, кожен користувач антивірусу повинен запускати ESET SysInspector принаймні один раз. Цей компонент реєструє відомості про ваш ПК, такі як активні служби та драйвери, критичні системні файли та важливі записи реєстру. Що ще важливіше, він може порівняти два журнали та повідомити, що змінилося. Тому ви повинні запускати його, коли все в системі працює гладко, щоб встановити базовий шаблон. Якщо у вас виникла проблема, ви можете зосередити зусилля на усуненні несправностей лише у тому, що змінилося.
Ідеальний для гіків
ESET NOD32 Antivirus отримує дуже хороші оцінки як у тестах незалежних лабораторій, так і у власних тестах PCMag. Продукт відрізняється високою швидкістю сканування, незвичайним сканером UEFI для перевірки апаратної прошивки ПК та корисними інструментами для досвідчених користувачів та ентузіастів. Антивірус точно заслуговує на вашу увагу.
ESET NOD32 Antivirus 11: Рейтинг PCMag
Переваги
ESET NOD32 Antivirus заробляє хороші бали у лабораторних тестах та у власних випробуваннях PCMag, а вбудований сканер UEFI дозволяє виявляти шкідливий код навіть у прошивці пристрою.
Джерело: www.comss.ru
Початок роботи
Річна ліцензія ESET NOD32 Antivirus для захисту двох комп'ютерів коштуватиме 695 гривень. Якщо придбати захист одразу на три роки, то можна непогано заощадити – у цьому випадку доведеться заплатити лише 1390 гривень.
Онлайн-установник перевіряє систему на потенційні конфлікти та завантажує останній інсталяційний файл. Під час інсталяції ви повинні вирішити, чи слід включати захист від потенційно небажаних додатків (ПНП). Для потреб тестування виявлення ПНП було активовано. Після встановлення антивірус відразу запускає сканування.
Основне вікно включає багато вільного простору, а також зображення синьоокого кіборга-талісмана ESET. Щоб запустити сканування або оновлення, можна використовувати ліве меню навігації або великі сині панелі в нижній частині головного вікна. При виявленні погроз зелений банер у верхній частині вікна стає червоним. Якщо щось вимагає вашої уваги, то поруч із відповідним пунктом меню з'явиться значок із числом.
Також, як і Symantec Norton AntiVirus Basic, NOD32 має велику кількість налаштувань конфігурації. Однак, якщо ви знаєте ім'я потрібного параметра, ви можете просто ввести його в поле пошуку, а не пробиратися через розгалужені сторінки налаштувань. Тим не менш, продукт налаштований для забезпечення оптимальної безпеки прямо з коробки.
Лабораторне тестування
Всі чотири незалежних лабораторій, що відстежуються PCMag, включають NOD32 в програму тестування. Оцінки антивіруса варіюються від добрих до відмінних. NOD32 успішно пройшов тест захисту від банківських троянів від лабораторії MRG-Effitas. У тесті цієї ж організації на протидію різним видам шкідливих програм отримав сертифікацію другого рівня – це теж дуже гідний результат.
За результатами тестування SE Labs NOD32 отримав сертифікацію найвищого рівня AAA. Такий самий рейтинг заробили Bitdefender, Kaspersky, Norton та деякі інші продукти. У комплексній оцінці AV-Test рішення ESET отримав 15,5 балів. Продукт отримав максимальні 6 балів за зручність використання, 5 балів за захист та 4.5 балів за продуктивність. У чотирьох тестах AV-Comparatives NOD32 отримав два найвищі рейтинги Advanced+ та два рейтинги Advanced.
Таким чином, результат лабораторного тестування NOD32 дорівнює 9.2 балів із можливих.
Швидке сканування
Сканування стандартної тестової системи NOD32 виконало за 23 хвилини. Це відмінний результат, особливо з огляду на те, що середній результат серед усіх протестованих продуктів дорівнює 1 годині. Під час початкового сканування NOD32 виконують оптимізацію скорочення часу наступних перевірок. Повторне сканування зайняло лише 4.5 хвилини.
NOD32 не пропонує функцію швидкої перевірки на відміну від багатьох інших антивірусних продуктах, але у вас залишається кілька варіантів сканування. Якщо ви хочете сканувати певні файли, ви можете просто перенести їх на сторінку сканування, використовуючи drag and drop. ESET автоматично пропонує сканувати кожен знімний диск, що підключається. Опційно можна вибрати сканування пам'яті, завантажувальних секторів будь-якого локального чи мережного диска.
У версії 2017 року NOD32 отримав сканер UEFI. UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) використовують у сучасних комп'ютерах замість античного BIOS. Будь-яке шкідливе програмне забезпечення, якому вдалося похитнути довірене сховище UEFI, зможе ефективно керувати вашим комп'ютером. Сканер UEFI працює у фоновому режимі, ви ніколи не побачите його, якщо він не виявить зараження у прошивці вашого ПК.
Гарний захист від загроз
При спробі вилучення тестових загроз з архіву NOD32 заблокував весь процес розпакування. Довелося тимчасово відключити захист, розархівувати файли та знову активізувати антивірус.
Спочатку NOD32 виявив лише кілька зразків. Навіть копіювання колекції в іншу папку не викликало реакції продукту. Зразки, що залишилися, були запущені, і NOD32 відразу ж вступив в дію. Деякі заражені файли успішно вилікувалися. Найчастіше зразки оброблялися після запуску. При блокуванні об'єктів, ідентифікованих як ПНП, ESET показував спливаюче повідомлення з детальною інформацією про проблему. Загалом, NOD32 виявив 93 відсотки зразків та заробив 8.9 з 10 можливих балів.
У тесті на захист від фішингу NOD32 виявив на 26% менше шахрайських URL, ніж Norton. Тим не менш, ESET обійшов ефективно вбудовані контент-фільтри Internet Explorer і Firefox і показав такий же результат, як і Chrome.
HIPS проти експлойтів
Навіть антивірус початкового рівня ESET включає систему запобігання вторгнення або HIPS. Щоб перевірити цей компонент, використовувалася тестова колекція з 30 експлойтів, згенерованих інструментом CORE Impact. NOD32 не заблокував жодну з загроз на мережному рівні, але система HIPS успішно виявила та нейтралізувала шкідливе завантаження експлойтів.
Жоден з експлойтів не порушив безпеку, оскільки тестову систему повністю оновлено. NOD32 виявив майже 60 відсотків атак і визначив близько третини з них за унікальним ідентифікатором експлойту.
Контроль пристроїв
Контроль пристроїв – функція, зазвичай орієнтована на корпоративних користувачів. Вона запобігає витоку інсайдерських даних на знімні накопичувачі та блокує шкідливі програми, що розповсюджуються по USB. За замовчуванням цей компонент вимкнено. Для його увімкнення потрібне перезавантаження комп'ютера.
Система управління пристроями NOD32 є однією з найскладніших. Користувач може створювати правила для різних пристроїв, включаючи пристрої для читання карт, пристрої формування зображень і пристрої Bluetooth, а також більш традиційні зовнішні накопичувачі. Кожне правило встановлює дію цього типу пристрою, окремого пристрою або групи пристроїв. Серед можливих дій: блокування використання пристрою, відкриття його в режимі лише для читання та надання повних прав на читання/запис. Також можна настроїти сповіщення користувача під час підключення певного пристрою або типу пристроїв та запису до журналу.
Наприклад, ви можете почати з правила, що забороняє всі зовнішні пристрої зберігання, але потім додати одне або кілька правил, що дозволяють доступ для певних дозволених пристроїв. Ви можете встановити пристрій, використовуючи його ім'я, модель і серійний номер. При натисканні окремої кнопки відображається список підключених пристроїв, які допоможуть отримати необхідну інформацію.
Існує також можливість визначити різні правила для різних користувачів системи. Тим не менш, NOD32 покладається на незручне діалогове вікно "Користувачі та групи" самої Windows, замість того, щоб надавати зручніший інтерфейс вибору.
NOD32 Antivirus – продукт для звичайних споживачів, а не для бізнесу. Проте, контроль пристроїв буде затребуваний деякими користувачами. Наприклад, батьки зможуть заблокувати дітям можливість підключення заражених флешок.
Корисні інструменти безпеки
На сторінці "Сервіс" є кілька способів вивчити, що саме робить NOD32. На діаграмі “Статистика системи захисту” показано, скільки файлів перевірено антивірусом, скільки заражених файлів виявлено та скільки їх було видалено. Ви можете переглядати журнали виявлення шкідливих програм, події HIPS і т. д. Ви також можете перевірити карантин, щоб переглянути віруси та інші види шкідливих програм, що містяться там.
Інструмент «Очищення системи» видаляє сміттєві файли, сліди комп'ютерної та мережної активності, а також може скасувати зміни системних налаштувань, виконані шкідливими програмами. Наприклад, функція може відновити доступ до вимкненого Менеджер завдань та редактора реєстру.
Інші інструменти на сторінці Сервіс не призначені для звичайного користувача. Агент технічної підтримки, який бере участь у сеансі усунення несправностей віддаленого керування, зможе переглянути список усіх запущених процесів та їх поширеність відповідно до даних хмарної системи LiveGrid від ESET. Аналогічним чином, графік активності файлової системи може забезпечити агента цінними даними.
Ідеальний для гіків
ESET NOD32 Antivirus отримує дуже хороші оцінки як у тестах незалежних лабораторій, так і у власних тестах PCMag. Продукт відрізняється високою швидкістю сканування, незвичайним сканером UEFI для перевірки апаратної прошивки ПК та корисними інструментами для досвідчених користувачів та ентузіастів. Антивірус точно заслуговує на вашу увагу.
ESET NOD32 Antivirus 11: Рейтинг PCMag
Переваги
- хороші результати у лабораторних тестах
- новий сканер UEFI виявляє шкідливі модулі в апаратній прошивці
- компонент HIPS блокує експлойти
- швидке сканування системи
- високоефективний контроль пристроїв
- слабкий захист від фішингу
- компонент "Контроль пристроїв" складний для багатьох користувачів
ESET NOD32 Antivirus заробляє хороші бали у лабораторних тестах та у власних випробуваннях PCMag, а вбудований сканер UEFI дозволяє виявляти шкідливий код навіть у прошивці пристрою.
Джерело: www.comss.ru
Рекомендуємо