Ліцензії для програм в організаціях системи освіти та некомерційних організаціях


Якщо враховувати реальні фінансові можливості некомерційних організацій та організацій, що надають послуги у сфері освіти, а також роль ліцензійного програмного забезпечення у наданні якісної освіти, всі компанії, що лідирують у виробництві програмного забезпечення – Microsoft, IBM, Borland, Adobe, Symantec, Autodesk, ABBYY, "Лабораторія Касперського" і т.д. - Пропонують їм спеціальні програми ліцензування. Головна особливість цих програм – значні знижки для придбання ліцензій на продукти, які вони виробляють.

Для організацій сфери освіти та некомерційних установ створено спеціальні програми від кращих розробників програмного забезпечення, що надають можливість придбати програмні продукти та ліцензії на програмне забезпечення за нижчими цінами, ніж комерційним організаціям. Установи, які мають право скористатися перевагами таких програм, визначаються компанією, яка провадить програмне забезпечення.
Кожен виробник програмного забезпечення визначає свій список організацій та осіб, які мають право на знижки. Це такі організації:
  • державні та комерційні ВНЗ, навчальні заклади середньої та середньої спеціальної освіти, курси та інститути підвищення кваліфікації, навчальні центри, які мають ліцензії Міністерства освіти України (або іншого уповноваженого державного органу) на ведення освітньої діяльності;
  • академічні інститути, які фінансуються за рахунок коштів державного бюджету;
  • викладачів, студентів та аспірантів ВНЗ різних форм навчання;
  • адміністративні органи управління освітніми установами на обласному, регіональному та державному рівні;
  • лікарні та клініки при ВНЗ;
  • некомерційні медичні заклади;
  • публічні бібліотеки та музеї.
Необхідність використання ліцензійного програмного забезпечення визначається такими основними аспектами:
  • Законність. У зв'язку з тим, що багато навчальних закладів зараз переходять на різні форми платної освіти, зростають вимоги до неї: використання у навчальному процесі «піратського» програмного забезпечення викликає питання не лише у органів перевірки, а й у студентів та викладачів.
  • Особиста відповідальність керівника навчального закладу за використання програмного забезпечення. Це означає, що використання ліцензійного програмного забезпечення не можна вимагати від підлеглих якісної організації навчального процесу.
  • Якість освітніх послуг. Сьогодні одним із основних факторів вибору абітурієнтом навчального закладу є якість послуг, що надаються. Оскільки сучасні інформаційні технології є базою всього процесу навчання, досягти високої якості освіти можна лише під час роботи з ліцензійними продуктами.
Вигоди використання ліцензійного програмного забезпечення:
  • Спеціальні умови. Практично всі виробники програмного забезпечення пропонують навчальним організаціям великі знижки – до 70% вартості комерційних версій. При цьому освітні версії функціонально не від комерційних версій.
  • Зручність та економічність. Робота з ліцензійним програмним забезпеченням дозволяє краще спланувати навчальний процес у комп'ютерних класах та максимально використовувати можливості використовуваної техніки. Розрахунок збитків від простою класу під час використання неліцензійного програмного забезпечення наштовхує на думку про необхідність придбання ліцензій.
  • Використання сучасних технологій. Ліцензія включає повну документацію до програмного забезпечення, регулярні оновлення та різноманітні інформаційні ресурси: методологію впровадження та оновлення програмного забезпечення, досвід використання програмного забезпечення в інших організаціях тощо.
 

 

Швидке замовлення
Будь ласка, вкажіть свій номер телефону та iмя, щоб ми могли звязатися з Вами

captchacaptchacaptchacaptcha